Kotva

Váš e-mail:*
Vaše jméno:*
Předmět zprávy:*
Vaše zpráva:*
* Povinná pole

NAPIŠTE NÁM Jsme on-line
Při provozování tohoto webu nám pomáhají soubory cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas.
VOŠ, OA, SOŠ a JŠ s právem státní jazykové zkoušky Ekonom

STŘEDNÍ ODBORNÁ ŠKOLA A OBCHODNÍ AKADEMIE

Vstup do škola on-line
Fotogalerie

Tisk
Mapa webu
A
A
A

Přijímací zkoušky nanečisto na škole EKONOM

Zobrazeno: x |
LITOMĚŘICE - Střední škola EKONOM si připravila pro žáky základních škol projektové dny, na kterých si mohli vyzkoušet přijímací zkoušky nanečisto. Následně pro zájemce proběhla zdarma „Matematická příprava“ a „Příprava z českého jazyka“.

Žáci si nejprve mohli v prosinci nanečisto vyzkoušet přijímací zkoušky ve formě, v jaké budou probíhat „ostré“ testy. Rozmístili se do tří učeben, každý se usadil sám do své lavice, dostal vlastní zadání z matematiky a test musel vyplnit v určeném časovém limitu. Následovala přestávka, o které žáci i jejich rodičovské doprovody dostali občerstvení. Po přestávce následovala další část testu, tentokráte z českého jazyka. „Na přijímací zkoušky nanečisto jsem se nepřipravovala, čerpala jsem pouze ze svých znalostí a jsem ráda, že jsem měla tu možnost si to vyzkoušet a zjistit, co mě čeká na přijímacích zkouškách na střední školu,“ svěřila se žákyně základní školy Vivien Lacková.

 

Oba testy byly v co nejkratším termínu vyhodnoceny a jejich výsledky i se správným řešením jednotlivých úloh byly žákům zaslány emailem, aby se tak mohli poučit z vlastních chyb a věděli, kde jsou jejich slabiny, na kterých je ještě možnost do přijímacích zkoušek zapracovat.

 

Projekt pokračoval v lednu dvěma akcemi – přípravou na přijímací zkoušky z matematiky a z českého jazyka. Žáci pod vedením učitelek školy EKONOM Mgr. Jany Gabčanové a Mgr. Marty Hudcové prošli nejproblematičtější místa obou testů, seznámili se se vzorovými úlohami, které by se mohli u přijímacích zkoušek objevit. Společně si prošli naučnou prezentaci, ve které jim bylo vysvětleno, jak může přijímací testování z obou předmětů probíhat a jakou by měli zvolit nejlepší strategii pro úspěšné složení této důležité zkoušky. Všem přejeme mnoho úspěchů!